Please enable JS

Wydarzenia


3 Dniowe warsztaty oddechowe – moduł sport

Wszelkie informacje i rezerwacje pod nr telefonu: 665 098 450

Warsztat ma na celu maksymalne podniesienie Twoich parametrów sportowych oraz zoptymalizowanie oddechu by dostosować go do wysiłku. Jest przeznaczony zarówno dla amatorów jak i profesjonalistów. Nauczysz się w prosty sposób wykonywać ćwiczenia oddechowe i sposobów by wpleść je w swoje treningi. Poznasz praktyczne narzędzia mogące poprawić wzorce oddechowe w celu lepszego dostarczania i wykorzystania tlenu przez organizm bo to jest najczęstszą przyczyną blokującą Twoje postępy!

KORZYŚCI:

Korzyści płynące ze stosowania treningu oddechowego:
lepszy transport tlenu do organów i pracujących mięśni
poprawa wydolności aerobowej i anaerobowej
poprawienie pułapu tlenowego VO2 max
wzmocnienie mięśni oddechowych
poprawa skupienia oraz zmniejszenie i opóźnienie objawów zmęczenia
wyższy próg mleczanowy
możliwość podtrzymania formy dla osób kontuzjowanych
lepsza kontrola oddechu w czasie wysiłku fizycznego oraz życia codziennego

PROGRAM:

CZĘŚĆ TEORETYCZNA:
– zapoznanie się z metodą oddechową
– hipoksja i hiperkapnia jako podstawowe metody treningowe
– prawidłowe wzorce oddechowe
– praca nad przeponą oraz wzmacnianie mięśni oddechowych
– jak zaaplikować ćwiczenia oddechowe do swojej dyscypliny sportowej
– aspekt zdrowotny prawidłowego oddechu
– sposoby testowania i kontrola postępów w treningu oddechowym

CZĘŚĆ PRAKTYCZNA:
– ćwiczenia poprawiające ruchomość odcinka piersiowego kręgosłupa
– poprawa strefy apozycji przepony
– wzmocnienie mięśni oddechowych
– symulacja treningu wysokogórskiego
– trening adaptacji do wysiłku dla wybranych grup mięśniowych
– obniżanie wrażliwości na narastający poziom CO2 w czasie wysiłku fizycznego
– przygotowanie do zawodów praca nad koncentracją
– przyspieszenie regeneracji układu nerwowego

Warsztaty są poprowadzone w sposób umożliwiający samodzielną pracę zaraz po skończeniu nauki. Wzrost parametrów jest bardzo szybko zauważalny szczególnie jeżeli wcześniej nie poświęcało się czasu na treningi oddechowe. Pamiętaj, że oddech jest nieodłącznym elementem naszego życia a tym bardziej wysiłku fizycznego to on wyznacza Twoje granice!

Prowadzący trener – Maciej Szyszka – Od najmłodszych lat związany ze sportem. Od początku poszukiwał możliwości holistycznego treningu i rozwoju fizycznego na długie lata. Równolegle z rozpoczęciem studiów na kierunku fizjoterapii związał się ze sztukami walki i ta przygoda trwa do dnia dzisiejszego czyli 14 lat. Zawodowo prowadzi treningi i wyspecjalizował się w masażu szczególnie Work Site. Po 10 latach ciężkich treningów Wing Tsun Kung Fu został przyjęty jako prywatny uczeń chińskiego Mistrza sifu Kong Chi Keunga i mógł rozpocząć naukę pod jego okiem w Hong Kongu. Tam ma możliwość pogłębiania swojej wiedzy oraz trenowania z najlepszymi na świecie w tej dyscyplinie. Szukając dalszych dróg rozwoju i doskonalenia swoich umiejętności rozpoczął treningi w zakresie kalisteniki i Brazylijskiego Jiu Jitsu. Ceni sobie holistyczne podejście do treningu dlatego szkoli się wielokierunkowo, by z każdej dyscypliny czerpać to co najcenniejsze. Jest dyplomowanym instruktorem samoobrony, ukończył kurs trenera personalnego i szkolił się z zakresu dietetyki. Obecnie pogłębia swoją wiedzę z zakresu technik oddechowych u Wima Hofa (Ice Man), Patricka McKeowna metoda Bouteyki oraz z ogólnie pojętej motoryki na warsztatach z Ido Portalem. Definiuje go sprawność fizyczna i chęć ciągłego rozwoju. Wykorzystuje zdobytą wiedzę w zakresie fizjoterapii i na szkoleniach, aby jak najlepiej poprawiać wyniki i stan zdrowia swoich klientów.

Cena obejmuje warsztaty od piątku do niedzieli, dwa noclegi w pokojach 2,3,4 osobowych i korzystanie z sauny fińskiej. Wszystkich uczestników zachęcamy też do korzystania z kąpieli morsowych w Wodospadzie Podgórnej. Możliwość wykupienia posiłków na miejscu w restauracji.
Warsztaty odbywają się cyklicznie, Ilość miejsc ograniczona.

Inwestycja w siebie : 750 ,-zł

© 2019 MORSOWISKO, KONCEPCJA I WYKONANIE: EMC GROUP